/  Anasayfa

Akıllı Şehir Dijital Devlet

Dijital devlet: Daha akıllı bir şehir için kamu sektörünü mevcut koşullara uyarlama

"Akıllı bir şehrin kamu sektörü nasıl olmalı?" diye sorarken, "Dijital devlet nasıl olmalı?" diye sorarak işe başlamalısınız.

Devletle etkileşimlerinizi dijital olarak görmeyebilirsiniz ama teknolojideki gelişmeler, devlet dairelerinin ve belediyelerin kapılarını 10 yıl önce hayal edilemeyecek şekilde açtı. Devlet daireleri hızla dijital ve birbirine bağlı hale geliyor: Seçmenler belediye ve devlet çalışanlarıyla gerçek zamanlı etkileşim kuruyor, cihazlar (sensörler, akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar ve kameralar) kurumların hem vatandaşlarla hem de çalışanlarla etkileşim kurma yollarını dönüştürmelerine yardımcı olmak için sürekli dijital veri akışı sağlıyor.

Bulut, devlet genelinde inovasyon öncüsü oldu. Finans ve İK'dan ulaşım sistemlerine, kamu güvenliğine, eğitime, sağlık hizmetleri ve insani hizmetlere kadar kamu sektörünün her alanında kurumların maliyetleri azaltmalarına ve vatandaşlara daha hızlı yanıt vermelerine olanak tanıdı. Analitik, akıllı bir şehrin ne olduğuna dair yeni içgörüler yaratmanın itici gücü oldu.

 

HIZLI ERİŞİM