/  Anasayfa

Akıllı Şehir Örnekleri

Akıllı Şehir Hareket Halinde Tartım Örneği

Hareket halindeki araçları tartmanıza, trafiği izlemenize ve değerlendirmenize yardımcı olan sistemdir. Yolların ömrünü önemli ölçüde uzatır, aşırı yüklü araçların yollara zarar vermesini önler ve yol güvenliğini artırmaya yardımcı olur. 

İstatistikler, araçları kesin olarak sınıflandırabilen, hızı ölçebilen, araçları yaklaşık olarak tartabilen ve trafik hacmini ölçebilen bir sistemdir.

Yüksek hızda arabaları tartabilir ve kolayca yönlendirebilir veya yoğunlukla başa çıkmak için bilgi alabilirsiniz.

Uygulama,araçları yüksek hızda hassas bir şekilde tartar ve ölçer. Suç kovuşturmaları için kanıt sağlama sertifikasına sahiptir ve doğrudan para cezası için otomatik olarak belgeler oluşturur.

Sensör,karayolunun tüm genişliğindeki araçları yüksek doğrulukla ölçer.Yeni fiber optik teknolojileri, onu yolun herhangi bir bölümündeki verileri hassas bir şekilde ölçen ilk dünya sistemi haline getiriyor.

 

Akıllı Şehir Evde Bakım Hizmeti Örneği

YAŞLI BAKIMI,YATILI BAKIM EVLERI VE YARDIMLI YAŞAM IÇIN

Evde yardım sağlama yönünde artan bir eğilimle,bu kuruluşun bakım altındaki sakinlerin refahını korumanın mevcut zorluklarını ele alırken, sağlık bakım maliyetlerini sınırlandırmasına ve kuruluş içindeki bakım personelinin verimliliğini artırmasına yardımcı olunur.

Çözüm,yaşlıların ve özel ihtiyaçları olan kişilerin sağlığını ve faaliyetlerini izleyen bir dizi akıllı müdahaleci olmayan sensörü bağlayarak, Bakım personelinin günlük sağlık durumu hakkında bilgilendirilmesini sağlamak için gerçek zamanlı veriler sağlaması ve acil müdahale gerektiren herhangi bir acil sağlık sorunu olduğunda anında uyarılıp,bakım kalitelerini artırması.

Bu uygulama,başta düşmeler ve klinik bakımdan kaynaklanan komplikasyonlar olmak üzere yaşlı bakımında önlenebilir ölümlerin nedenlerinde önemli bir azalma ile sonuçlanmıştır.Bakım personeline sakinlerinin durumunu gerçek zamanlı olarak görme olanağı sağlayarak onları yalnızca kritik olaylar hakkında bilgilendirmekle kalmaz, aynı zamanda klinik bakımda komplikasyonlara yol açabilecek davranışlar hakkında da bilgilendirir.

‍7/24 İzleme

Müdahaleci olmayan teknolojiler kullanarak yaşlı veya hassas kişilerin kalıplarındaki değişiklikleri izleme fırsatı sunar. 

Uyumluluk Verileri

Aile içgörüsü ve bakım uyumu için sakinler ve çevreleri hakkında doğru bir şekilde rapor verir.

Gelişmiş Bakım

Günlük bakımı iyileştirerek parmaklarınızın ucundaki her sakinle ilgili kritik bilgilere uygun şekilde tepki verir.

Bakım Maliyetini Azaltın

Bakım ortamındaki şeffaflık, gereksiz harcamaları azaltmak için proaktif önlemlerin alınmasına olanak tanır.

Yerleşik Refah

Özelleştirilmiş panolar ve raporlar aracılığıyla her konut sakini için ayrıntılı içgörüler.

Personel Verimliliği

Artan yerleşik güvenlik açığını belirleyin ve kritik bakım gerekmeden önce müdahale etmek için kaynak atar.

 

Akıllı Şehir Otopark Sistemleri Örneği 

Sokaklarda ve otoparklarda park etmek hiç bu kadar kolay olmamıştır.Modern ödeme sistemleri ve özelleştirilmiş otopark çözümleri sayesinde hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf edebilirsiniz

Kolay ve stressiz park etme,akıllı kontrol yazılımına sahip sofistike bir bariyerli park sistemidir.

Bilgisayar veya cep telefonu üzerinden web arayüzü üzerinden kullanımı kolay bir bariyer park sistemidir.Giriş, çıkış, ücretsiz park yerlerine navigasyon ve nakit, kredi kartı veya park kartı ödemeleri için bir dizi özellik arasından seçim yapabilirsiniz.Alışveriş merkezleri, iş merkezleri, hastaneler, şirketler, oteller ve benzeri her yerde otopark için kusursuz bir şekilde çalışır.

Sürücülerin boş park yerleri bulmasına yardımcı olan ve park operatörlerine park alanlarının kullanımında ekstra premium hizmetler sağlayabilen navigasyon sistemlerini tamamlayıcı niteliktedir.

Etkili ve kolay park etme, park terminalleri, doluluk izleme ve boş park yerlerine yönlendirme ile garanti edilir. Navigasyon göstergeleri, stressiz park etmeyi sağlar.Doğru park yerini takip etmek, sürücüler için ücretsiz park yerleri bulmak ve park ücretini nakit veya kartla kolayca ödemelerini sağlamak için modern teknolojiden yararlanılır.

Park alanlarını kameralarla izlemek için güçlü sistem. Aynı anda 4 yerin doluluğunu kolayca tespit edebilir, plakaları belirleyebilir veya belirli bir park yerini denetleyebilirler.

DOLULUK SENSÖRLERİ

Sokakta Park İçin;

Sensörler, park yeri doluluğunu veya park sürelerinin aşımını kolayca algılayabilir.

REHBERLİK GÖRÜNTÜLER

Bariyerli Park Sistemi veya Cadde Üzeri Park İçin;

Verimli yönlendirme ekranları, otoparklardaki ve caddelerdeki boş park yerlerinin sayısı hakkında sizi bilgilendirebilir. Engelliler için park yerlerini ayırt edebilirler.

ÖZELLİKLER

Otoparkın iyi organize edilmiş kontrol paneli

Tarifeler ve indirim yönetimi

Abone ve araç yönetimi

Operasyonel durum hakkında SMS ve e-posta ile bildirim

Gerçek zamanlı istatistikler ve raporlar

Tarife terminali

Veri entegrasyonu için Web API

 

HIZLI ERİŞİM