/  Anasayfa

Akıllı Şehir Çözümleri

Hava Kalitesi: Kullanılan sensörlerle yaşanılan ortamdaki hava kalitesi anlık olarak izlenir ve olağan dışı olarak gözüken ve müdahale edilmesi gerekli görülen durumlarda önlem alınır.

İletişim Mimarisi: Vatandaşların bulundukları yere göre gereken bilgiyi sunan interaktif kiosklar ve mobil uygulamalar aracılığıyla vatandaşlarla istenilen ve gereken her an bağlantı kurulması sağlanır.

Çevre: Şehir sınırlarında bulunan her karış toprağın verileri görselleştirilir ve bu görseller analiz edilir. Bu sayede şehir yetkilileri gerekli müdahaleleri ve şehir planlamalarını ne zaman yapacaklarını, olumsuz durumlara karşı nasıl davranılacağına karar verir.

Emniyet ve güvenlik: Yaşanan herhangi bir suç, terörizm ve sivil huzursuzluğa karşı koruma sağlar ve gelişmiş video analizi sayesinde yaşanan olaya anında müdahale edilebilir.

Ulaşım: Günümüz sorunlarından olan şehir içi trafik yönetimi ile yaşanan tıkanıklık azaltılır.

Su yönetimi: Şehir genelinde yaşamakta olan halkın tümüne güvenli ve verimli su akışı sağlanabilir. İnsanın en temel ihtiyacı olan suyun her haneye iletiminin eksiksiz ve sorunsuz ulaşımı sağlanır.


 

HIZLI ERİŞİM