KONYA Büyükşehir Belediyesi ve ASELSAN Konya Akıllı Şehir Stratejisi İşbirliği

Orjinal Resim

Akıllı Şehircilikte Konya Büyükşehir-ASELSAN İşbirliği
KONYA Büyükşehir Belediyesi ve ASELSAN Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası projesi için çalışmalarına başladı. Projeyle şehirde hizmet sunan tüm kurumların akıllı şehir alandaki çalışmalarının belirli bir planlama çerçevesinde ve işbirliği halinde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

 Proje kapsamında; yüzlerce yenilikçi uygulamanın hizmete sunulduğu Konya da, ilk olarak gelecek için izlenecek program ve hedefler belirlenecek. Daha sonra Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası ile şehrin bu alandaki mevcut durumu, Konya için uygun projeler ve yürütülecek faaliyetlerin yanında çeşitli teknik ayrıntılar da ortaya çıkarılacak.

Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası çalışması kapsamında Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şehirde hizmet sunan tüm kurumların akıllı şehir alandaki çalışmalarının belirli bir planlama çerçevesinde ve işbirliği halinde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Çalışma kapsamında 2030 yılı perspektifinde Türkiyeye örnek gösterilebilecek bir Yerel Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası olarak ortaya çıkmasına yönelik çalışmalar da yapılacak.